Wydarzenia

Wolontariat

Idea wolontariatu zrodziła się w naszej szkole 5 lat temu. Inicjatorem, pomysłodawcą i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest p. Elżbieta Grządziel. Miniony czas utwierdza nas w przekonaniu, że warto je kontynuować . Uczniowie poprzez wolontariat uczą się cierpliwości, zrozumienia i tolerancji, ponadto niesienie bezinteresownej pomocy. To dla nich nowe doświadczenie, dzięki któremu czują się potrzebni i docenieni.

Uczniowie klas szóstych raz w tygodniu wraz z opiekunami jeżdżą do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 przy ul. Praskiej 64 w Krakowie. Nasi wolontariusze w tym roku opiekują się dziećmi z klas pierwszych o różnym stopniu niepełnosprawności. Nie tylko bawią się z wychowankami SOSW, ale także pomagają w czynnościach codziennych – samoobsłudze, ćwiczeniach ruchowych, chodzą z nimi na spacery i plac zabaw.

W działalność wolontariatu zaangażowali się także absolwenci szkoły i rodzice naszych dzieci, którzy chętnie pomagają we wszystkich akcjach wspierających tę ideę.

W ramach wolontariatu na terenie naszej szkoły odbywa się akcja zbierania nakrętek dla niepełnosprawnej Lenki. Włączyła się w to cała społeczność szkolna i mieszkańcy osiedla. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji, gdyż każda nakrętka daje Lence możliwość kolejnej operacji, dzięki której dziewczynka może zacząć chodzić.

Dotychczasowe wspólne akcje:

Organizowanie mikołajek, jasełek, wspólnych zabaw i zawodów bocce.

Akcje na terenie naszej szkoły:

Kiermasze świąteczne ( Boże Narodzenie, Wielkanoc)

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content