Poznajemy zamierzchłą historię naszego miasta – klasa III a na wystawie pt. „ Cyberteka”

30 marca  klasa III a wybrała się na wystawę „Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń”, która znajduje się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w Pałacu Krzysztofory.
Rozpoczęliśmy zwiedzanie wystawy od obejrzenia filmu prezentującego Wawel i gród Kraka 1000 lat temu oraz prezentacji multimedialnych pokazujących piękno Krakowa.
Z muzeum, idąc przez Rynek Główny, dotarliśmy do Kościoła Mariackiego. Tutaj podziwialiśmy wspaniały ołtarz Wita Stwosza,  nad którym mistrz pracował 12 lat. Dowiedzieliśmy się również, że jest to największy drewniany ołtarz gotycki w Europie wykonany w drzewie lipowym, złoconym. Wysłuchaliśmy też hejnału z wieży mariackiej.
Wycieczkę tradycyjnie zakończyliśmy degustacją pysznych krakowskich obwarzanków i pełni wrażeń  wróciliśmy do szkoły.