Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III

Od lat nasza szkoła jest gospodarzem turnieju piłki nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III. W turnieju uczestniczą reprezentacje szkół podstawowych z Dzielnicy III. Reprezentantami szkół mogą być uczniowie klas trzecich, czwartych i piątych. Wyjątkowość rozgrywek polega na tym, że mecze piłkarskie rozgrywane są kwartami. W pierwszej i trzeciej kwarcie grają chłopcy, a w drugiej i czwartej dziewczęta. Wynik meczu stanowi suma goli strzelonych we wszystkich czterech kwartach. Szkoły walczą o Puchar, a zawodnicy o tytuł najlepszych zawodników turnieju. Niezależnie od zajętego miejsca, każda szkoła otrzymuje nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Sponsorem wszystkich nagród, w tym słodyczy osładzających chwilowe niepowodzenia, jest Rada Dzielnicy III.

W tegorocznym turnieju wystąpiły reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 95, Szkoły Podstawowej nr 114 i gospodarze turnieju, Szkoła Podstawowa nr 64.

Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” i wszyscy z napięciem śledzili tabelę wyników.             Po trzech godzinach zmagań poznaliśmy zwycięzcę. W tym roku Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy III zdobyła Szkoła Podstawowa nr 64.

Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Radwańska ze Szkoły Podstawowej nr 64, a tytuł najlepszego zawodnika uzyskał Bartosz Zgłobik ze Szkoły Podstawowej nr 95.   Ceremonii wręczenia nagród dokonały Radna Dzielnicy III pani Wanda Zasada i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 64. Obie Panie gratulowały pięknej sportowej postawy wszystkim zawodnikom turnieju.

W naszych zawodach zwyciężyli wszyscy uczestnicy, bo wzięliśmy udział w miłym sportowym wydarzeniu – najważniejsze było spotkanie przyjaciół z naszych szkół. Na takie spotkanie zapraszamy już w przyszłym roku.

Radni Dzielnicy III

Dyrekcja , nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej   nr 64