Stars w naszej szkole

Akcje i podsumowanie kampanii Rowerowy maj

Koniec roku szkolnego wiąże się z wszelkiego rodzaju klasyfikacjami i podsumowaniami dotychczasowych działań.

W projekcie STARS działo się ostatnimi czasy wiele ciekawego. Pozwólcie, że opiszę pokrótce kilka działań.

Na początek konkurs interdyscyplinarny. Wśród kilku konkurencji, zmagania dla klas piątych, pod wiele mówiącą nazwą, „Piątkowi rowerzyści”. W tym roku rowerzystkami na piątkę okazały się Nikola Rokicka i Magdalena Stolarska z klasy V c.

Następnie Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy. Aż żal, że tak mało nas było. A szkoda, bo impreza przepiękna. Rowerowy przejazd ulicami Krakowa, na których normalnie królują samochody, ma                w sobie specyficzny smaczek. A poza tym miło jest być podziwianym i oklaskiwanym przez turystów            i mieszkańców naszego pięknego miasta. W tym roku wyruszyliśmy z Rynku Podgórskiego i przez ścisłe centrum Krakowa przejechaliśmy do Tauron Areny.

Warto wspomnieć o bardzo udanej lekcji rowerowej klasy 2e. Byliśmy mile zaskoczeni, że uczniowie drugiej klasy dysponują już takimi umiejętnościami jazdy na rowerze. A poddawaliśmy ich bardzo trudnym próbom.

I na koniec zostawiłem największe tegoroczne wyzwanie STARS. Mowa oczywiście o kampanii „Rowerowy Maj”.

Wszystko udało się wspaniale. W kampanii wzięły udział wszystkie klasy. Dziękujemy rodzicom klas młodszych za ogromne zaangażowanie i pomoc. Jako szkolna społeczność zdaliśmy egzamin na piątkę i dlatego wszystkim gratulujemy. Zajęliśmy XIII miejsce w Krakowie.

W naszej szkole najlepszymi klasami okazały się :

I miejsce – klasa 2b ( w nagrodę klasa druga będzie miała okazję aktywnie uczestniczyć w treningu              z piłkarzami Cracovii” )

II miejsce – klasa 4b ( nagrodą dla klasy czwartej są zajęcia w Państwowej Szkole  Straży Pożarnej)

III miejsce – klasa 5a ( nagrodą dla klasy piątej jest lekcja w Muzeum Lotnictwa )

Oprócz nagród drużynowych, organizator kampanii wyróżnił nagrodami rzeczowymi uczniów, którzy wyróżnili się największą liczbą przyjazdów. Wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane nagrody na podstawie książeczek rowerowych. Miłym akcentem kampanii było wyróżnienie pani Zofii Rudnickiej   i pana Jana Plucińskiego za  codzienne przyjeżdżanie rowerem do szkoły przez okrągły rok. Brawo!

Za całokształt naszych działań otrzymaliśmy najwyższą nagrodę STARS , złotą gwiazdę akredytacji.