Rok brata Alberta

Pielgrzymki do krakowskiego sanktuarium Ecce Homo, msze i specjalne wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim szereg inicjatyw propagujących pomoc najuboższym – tak wygląda w Polsce rok 2017, który ogłoszony został, zarówno przez Sejm, jak i Episkopat, Rokiem Brata Alberta. Rozpoczął się on w Boże Narodzenie, 25 grudnia 2016 r.
„To okazja do odkrycia na nowo charyzmatu apostoła ubogich” – mówią zakonnicy i świeccy naśladujący działalność Adama Chmielowskiego.

Uczniowie naszej szkoły – wraz z wychowawcami i katechetami – kilkakrotnie w tym roku szkolnym udawali się do Sanktuarium Brata Alberta. Mieści się ono niedaleko nas, przy ul. Woronicza 17, gdzie znajduje się zakon sióstr albertynek. W kościele można pomodlić się przy relikwiach brata Alberta i posłuchać opowieści o pięknym, choć niełatwym życiu Adama Chmielowskiego, a także obejrzeć wystawę „Święty brat Albert”.

Inicjatywą wynikającą z zaangażowania w przeżycie Roku brata Alberta były także kilkakrotne zbiórki środków czystości oraz herbaty na rzecz fundacji „Po pierwsze człowiek”, która działa przy zakonie sióstr albertynek. Akcje miały nazwy: „Herbatka dla Tadka” i „Mydełko dla Tadka”.

Uczniowie klasy IV c wraz z wychowawcą przygotowali jasełka, które zostały wystawione w stołówce sióstr albertynek, gdzie każdego dnia wydawane są obiady dla najuboższych. Przedstawienie zostało obejrzane przez kilkadziesiąt osób, podopiecznych fundacji, którzy na co dzień nie obcują z tzw. sztuka wysoką. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Zachęcamy do włączenia się w inicjatywy podejmowane przez naszą szkołę. Ogłoszenia o nich będziemy na bieżąco zamieszczać na naszej stronie. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.