„Zdrowo jem ze szkołą na widelcu”. Spotkanie z pacynkami.

Spotkaniem z uroczymi pacynkami – Manią i Kacprem – dzieci z klas 2a i 3a rozpoczęły działania w ramach projektu „Zdrowo jem ze szkołą na widelcu”. To sympatyczne rodzeństwo podczas odegranej scenki pokazało uczniom, jakie produkty spożywcze są niewskazane i szkodzą naszemu zdrowiu, a jakie są niezbędne. Pacynki przedstawiły także  piramidę zdrowego żywienia i opowiedziały o tym, co powinniśmy jeść najczęściej podczas dnia, a czego powinniśmy unikać.
Jednym z zadań podczas spotkania było wspólne stworzenie piramidy żywieniowej. Każdy   umieszczał wybrany produkt na odpowiednim piętrze piramidy. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowankę, która przedstawiała  piramidę żywieniową.

W holu szkoły pojawiła się także tablica królika Marchwiana, na której prezentowane są informacje i prace plastyczne dotyczące projektu „Zdrowo jem ze szkołą na widelcu”.