Nauka i odpoczynek – „Zielona szkoła” klasy IIIe

27 listopada uczniowie klasy IIIe wyjechali na „Zielona szkołę” do Domu Wczasów Dziecięcych w Soblówce – wsi w województwie śląskim, w powiecie żywieckim. Program był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Podczas pięciodniowego pobytu poznaliśmy najbliższą okolicę, elementy historii i geografii regionu Żywiecczyzny. Spacerując po malowniczej okolicy, podziwialiśmy górskie krajobrazy i oddychaliśmy bardzo czystym powietrzem.
W Chacie Kawuloka zwiedziliśmy ekspozycję prezentującą zabytkowe sprzęty oraz instrumenty muzyczne, np. gajdy, róg pasterski, piszczołka tacikowa czy fujara.

Podczas wycieczki do Wisły obejrzeliśmy nowoczesną skocznię, gdzie rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, a w Wiśle spacerowaliśmy po Alei Gwiazd Sportu, zobaczyliśmy Zameczek Myśliwski oraz czekoladową figurkę naszego mistrza Adama Małysza. Najwięcej jednak radości sprawił nam śnieg, który padał przez dwa dni, bowiem nasze zabawy na białym puchu nie miały końca. Dzięki zmianie pogody nasz wyjazd zmieniał się w „Białą szkołę”. Pobyt w Soblówce był bardzo udany, wszyscy świetnie się bawiliśmy, pogłębiliśmy wiedzę przyrodniczą i wzmocniliśmy nasze przyjaźnie. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem wspaniałych wspomnień.