Teatr Słowackiego

Uczniowie klas VII abc oraz V b odwiedzili Teatr im. Juliusz Słowackiego, by obejrzeć spektakl „Chory z urojenia”.
Jest to doskonała komedia mistrza gatunku, Moliera, grana nieustannie od 2002 roku, obśmiewającego w swoich dramatach głupotę ludzką, zacofanie, obłudę i podłość.
„Chory z urojenia” porusza bardzo aktualny temat samotności, paradoksów życia, pychy i próżności człowieka. W dzisiejszym zagmatwanym świecie wszyscy jesteśmy „chorzy”, bo zbyt często doskwiera nam samotność. W przedstawieniu poruszone są te wszystkie kwestie, bawiąc do łez, doprowadzając nas przez śmiech do głębokich refleksji.

W roli tytułowej jeden z najpopularniejszych polskich aktorów – Andrzej Grabowski.