Gra terenowa

Z okazji Dnia Patrona Szkoły 19 kwietnia 2018r. harcerze zorganizowali dla uczniów klas szóstych grę terenową poświęconą Tadeuszowi Kościuszce. Po każdym dobrze wykonanym zadaniu uczestnicy otrzymywali kilka puzzli.
Pierwsze zadanie na sali gimnastycznej polegało na rozwiązaniu quizu. Najlepiej odpowiadali uczniowie klasy 6b.
Drugie zadanie to dopasowanie podpisów do zdjęć. Na fotografiach były pomniki i miejsca związane z Tadeuszem Kościuszką. Bezbłędnie rozwiązała to zadanie klasa 6c.
Trzecie zadanie polegało na uzupełnieniu krzyżówki, rebusu i odszyfrowaniu tekstu oraz
zaszyfrowaniu odpowiedzi kodem Morse’a.

W czwartej konkurencji trzeba było przez całe boisko jak najszybciej przetransportować wodę z
butelki, nie używając żadnych naczyń.
Ostatnim etapem było ułożenie obrazka ze zdobytych puzzli. Najszybciej wykonała to zadanie klasa 6c
i zwyciężyła w konkursie. Oto pozostałe wyniki: drugie miejsce zajęła klasa 6a, a trzecie 6b.