Wydarzenia

Zajęcia ze studentami pielęgniarstwa

Dzieci z klasy 2a uczestniczyły w niezwykłych zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez studentów pielęgniarstwa, którzy byli pod opieką naszej pani pielęgniarki.
Spotkanie dotyczyło pierwszej pomocy. Uczniowie nauczyli się podstaw – począwszy od sprawdzenia stanu poszkodowanego, poprzez wezwanie pomocy aż do resuscytacji. Każdy z uczestników zajęć miał możliwość przećwiczyć na manekinie poszczególne etapy udzielania pierwszej pomocy. To było bardzo pouczające i wartościowe spotkanie.
„Bezpieczna droga” – to temat drugich zajęć. Dzięki nim dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się na drodze, a ciekawa forma i różnorodność pomocy sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme