Wydarzenia

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

„Pochwal się patronem!”

8 czerwca należał niewątpliwie do krakowskich uczniów. Tłumy barwnie przebranych uczestników parady zaczęły gromadzić się na ulicy Bernardyńskiej koło Zamku Królewskiego na Wawelu. Następnie ok. pół tysiąca krakowskich uczniów wyruszyło w tradycyjnym kolorowym przemarszu ulicą Bernardyńską i Grodzką na Rynek Główny.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV, którzy przebrani w stroje krakowskie pomaszerowali na Rynek. Oczywiście strój naszych uczniów nawiązywał do czasów naszego patrona, Tadeusza Kościuszki, który w sukmanie krakowskiej wyruszył pod Racławice, by tam stoczyć zwycięską bitwę

Na Rynku nastąpiła krótka prezentacja uczestników. Hasło tegorocznej Parady Patronów Szkół Krakowa „Pochwal się patronem!” nawiązywało do 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Patroni krakowskich placówek oświatowych są wzorem patriotyzmu i pracy na rzecz Ojczyzny.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme