Z wizytą w bibliotece

Dzieci z klasy 2a i 3a po raz ostatni w tym roku szkolnym uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Kraków Filia 13.
Panie z biblioteki zaproponowały ciekawy sposób prezentowania książki – Kamishibai. To teatr ilustracji, teatr obrazkowy, dosłownie: papierowy teatr. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu. Uczniowie zapoznali się z „Bajką o Wiśle”, a ilustracje znacznie wzbogaciły przekaz.
Na zakończenie za pomocą maszynki do wytłaczania wykonali zakładki do książki.