Przedwakacyjne lekcje

Kiedy wszyscy myśleli już o wakacjach, uczniowie z klasy 2a postanowili zostać nauczycielami i przygotowali lekcje dla swoich kolegów. Wybrali tematy, które opracowali samodzielnie lub w grupach, a po zajęciach przygotowali materiały i prezentacje.
Wśród zagadnień znalazły się kraje europejskie, które warto odwiedzić podczas wakacji. O tych miejscach opowiadały: Ola Bik, Sylwia Chmura, Gabrysia Kaczyńska i Milena Wójcik.
Lekcję matematyki przygotowali Adam Chmielewski i Antek Mularczyk. Chłopcy opracowali
zestaw zadań, który dzieci wspólnie rozwiązywały.
W świat Harrego Pottera wprowadzili nas: Gabrysia Nowak, Kaja Jałocha i Adam Matyjasik.
Uczniowie nie tylko opowiedzieli o przygodach młodego czarodzieja, ale zobrazowali je wspaniałymi
ilustracjami.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z wykorzystaniem mini drukarki 3D
przygotowane przez Kamila i Kubę Szczęsnych oraz zajęcia prowadzone za pomocą długopisu 3D
zaprezentowanego przez Gabriela Reisa. Kamil i Kuba wykonali żółwia, a Gabriel kapelusz.
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie zobaczyli także prezentację Dominiki
Ramus na temat gier planszowych. Dowiedzieli się o ich historii oraz poznali ulubione gry rodziny
Dominiki.
To było duże wyzwanie i całkiem nowe doświadczenie, ale dzieci spisały się wyśmienicie.