Książki i szachownica

W listopadzie w kl. I – VIII tematy związane z historią Polski są priorytetowe. Nauczyciele w różny sposób realizują je. Mogą to być wycieczki, konkursy, pogadanki, niecodzienne zajęcia itd.
Podczas zajęć w Bibliotece Kraków Filia 13 uczniowie kl. III a poznawali książki o naszej Ojczyźnie, które są przeznaczone dla dzieci. Zaciekawione tematem deklarowały wypożyczenie i przeczytanie tych, które szczególnie je zainteresowały.
Uczestniczyli także w widowisku interaktywnym „Biało-czerwona szachownica”, przygotowanym
przez MDK na 102. Podczas tej niezwykłej lekcji dzieci poznały historię polskiego lotnictwa oraz
sylwetki pilotów, śpiewały „Marsz lotników” i układały gigantyczne puzzle.
Były to kolejne lekcje patriotyzmu.