Wydarzenia

„I Ty możesz zostać św. Mikołajem…”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy myślimy nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o naszych bliskich, o drugim człowieku, o kimś, kto potrzebuje naszego uśmiechu, pomocy, poświęconego czasu. Pomagając innym stajemy się … Mikołajami.
„I Ty możesz zostać św. Mikołajem…” – te słowa z popularnej piosenki były motywem przewodnim w spotkaniu uczniów z klas 1-3 ze św. Mikołajem. Podczas oczekiwania na ukochanego przez wszystkich gościa uczniowie z klas 3a i 3b przedstawili historię Józia, który nie do końca był grzeczny, szczególnie
dla swojej mamy. Później przy tańcach i śpiewie aniołków zobaczyliśmy, w jaki sposób Mikołaj
przydziela prezenty dla dzieci. Nie jest to jednak łatwym zadaniem. Śpiewając wspólnie piosenkę o
ulubionym świętym, usłyszeliśmy dzwonki, a zaraz później … św. Mikołaj przybył na spotkanie z
zebranymi. I chociaż nie wszyscy byli pewni, czy dostaną prezenty, św. Mikołaj obdarował każdego…
Smutno było nam żegnać tego gościa, ale obiecał, że wróci w przyszłym roku. Jeśli się postaramy,
radość z jego wizyty może być jeszcze większa.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme