„Jestem eko – kształtuję środowisko w Krakowie”

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z konieczności zadbania o nasze najbliższe otoczenie, o przyrodę, bez której nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Chcemy być eko nie ze względu na modę, ale ze względu na nasze zdrowie i życie. Nie depcząc trawników, segregując śmieci, czy używając energooszczędnych urządzeń, kształtujemy „zdrowsze miejsce”, w którym żyjemy.
Po wizytach eko wiewiórki w klasach 1-3 i rozmowach na temat ekologii, uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Wydział Kształtowania Środowiska Miasta Krakowa: „Jestem eko – kształtuję środowisko w Krakowie”. Zadaniem dzieci było wykonanie zdjęć pokazujących ekologiczne działania, które wpływają na lepszą jakość naszego życia. Wśród nagrodzonych zdjęć, które zostały umieszczone w specjalnym kalendarzu, znalazły się dwa z naszej szkoły. Są to prace dzieci z klasy 1c oraz fotografia Pawła Matogi z klasy 3b. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do oglądania ekologicznego kalendarza.