Wydarzenia

Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali

Kilkanaście osób z naszej szkoły (z kl. VI – VII) przygotowuje się do krakowskiego konkursu Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali. Od września, 2 razy w miesiącu odbywały się spotkania z przedstawicielem Centrum Młodzieży im. Jordana, który przedstawiał zagadnienia konkursowe, np. architektura Podhala, zwyczaje wielkanocne Małopolski, strój krakowski itp.
W ramach przygotowań do konkursu uczniowie uczestniczyli także w warsztatach w Muzeum Etnograficznym. Spośród wszystkich uczniów trzeba było wybrać jednak najlepszych i oni – jako reprezentanci szkoły – będą uczestniczyli w dalszych zmaganiach.
Etap międzyszkolny wkrótce. Trzymamy kciuki!
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme