Wydarzenia

Dzień Bezpieczeństwa

Uczniowie klas czwartych wybrali się na obchody Dnia Bezpieczeństwa do
krakowskiej Tauron Areny.
Celem wydarzenia było propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego zachowania: w domu, szkole, podczas zabaw, ale i w Internecie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów, strażaków i strażników miejskich i to właśnie od nich uczyli się, jak postępować w sytuacjach zagrożenia, a także – jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Policjanci rozmawiali z uczniami również na temat bezpieczeństwa w Internecie: przedstawiali zasady dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz zagrożenia, z którymi można spotkać się w sieci. Przedstawiciele służb zadbali także o to, by bawić i uczyć jednocześnie – nie zabrakło więc konkursów i ciekawych pokazów.
Uczniowie otrzymali w prezencie odblaski, które natychmiast umieścili na swoich ubraniach i plecakach – wszystko, by być lepiej widocznym, a co za tym idzie, o wiele bardziej bezpiecznym.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme