Wydarzenia

Zielona lekcja przyrody

11 marca uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w niezwykłej lekcji. Do naszej szkoły zawitały ptaki drapieżne. Na szczęście nie same, ale z opiekunami. Dzięki nim, dowiedzieliśmy się wielu informacji o trybie życia ptaków. Fiona (sowa płomykówka) oraz Hugo (puchacz bengalski) zachwyciły nas, prezentując bezszelestny lot. Zobaczyliśmy najszybsze stworzenie świata czyli sokoła wędrownego o imieniu Flick. Natomiast dzięki Migotce dowiedzieliśmy się o istnieniu trzeciej powieki u pustułek, która pomaga im podczas szybkiego lotu. Jastrząb Harry zaprezentował wyjątkowe umiejętności przelatywania między przeszkodami – czyli uczniami z naszej szkoły.
Z przykrością żegnaliśmy się ze wspaniałymi ptakami. Na pewno zostaną długo w naszej pamięci, bo każdy z uczestników spotkania mógł sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie z Fioną.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme