Festiwal Nauki

Już po raz 19 Kraków był świadkiem wielkiego święta nauki. Mowa tu o Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, którego główne wydarzenia miały miejsce w dniach 16-18 maja na krakowskim Rynku Głównym.

Przez trzy dni stało tu Naukowe Miasteczko Festiwalowe, gdzie swój dorobek i osiągnięcia zaprezentowały krakowskie uczelnie oraz liczne instytucje naukowe.

Hasłem tegorocznego Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie były słowa: Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości., natomiast jego patronem został wybitny polski chemik, wicepremier, minister przemysłu i handlu oraz minister skarbu II Rzeczypospolitej – Eugeniusz Kwiatkowski.

„I ja tam z gośćmi byłem, (…) a com widział i słyszał w księgi umieściłem” – mogą powtórzyć za Adamem Mickiewiczem uczniowie klasy VIII c, którzy w piątek, 17 maja 2019 byli także na Festiwalu Nauki.