Wydarzenia

Dzień Nordycki

22 maja w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie odbyła się konferencja pt.” Dzień Nordycki”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we wszystkich wykładach i konkursach organizowanych w tym dniu. Mogliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o Saamskim teatrze w Norwegii, poznaliśmy życie codziennie w epoce wikingów oraz usłyszeliśmy, jak uczyć się języka norweskiego – „Øvelse gjør mester”, czyli „Praktyka czyni mistrza”. Na koniec posłuchaliśmy rozmowy z panią Niną Witoszek, która pracuje jako profesor na uniwersytecie w Oslo. Wszyscy uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach i konkursach, np. Wielki Quiz Nordycki, konkurs „Dlaczego w krajach nordyckich żyją najszczęśliwsi ludzie?” oraz mogliśmy pooglądać książki i gazety z krajów skandynawskich.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme