Wydarzenia

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie – jest ich ponad 200.
Dzień ten jest okazją do:
• popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie,
• promowania różnorodności językowej i kulturowej,
• zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków, ponieważ znajomość więcej niż jednego języka pomaga nawiązywać kontakty i ułatwia znalezienie pracy.
W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole nauczyciele języków obcych zorganizowali dla wszystkich uczniów we wtorek 24 IX stoiska językowe, przy których podczas długich przerw można było rozwiązywać zadania, zagadki i quizy, poczytać ciekawostki na temat krajów europejskich, a także sprawdzić swoją znajomość języków obcych.
Dla uczniów klas I – III zorganizowano na parterze stoisko języka angielskiego, a dla klas
IV – VIII na korytarzu I piętra trzy stoiska – odpowiednio dla języka angielskiego, niemieckiego i norweskiego. Uczniowie mieli okazję wiąć udział w konkursie języka niemieckiego pt. „Językowa podróż”, opracowanym metodą stacji. Wcześniej, na lekcjach języka niemieckiego, najstarsi w szkole siódmo- i ósmoklasiści przygotowywali flagi, regionalne potrawy oraz graficzne przedstawienie skojarzeń dotyczących znanych postaci, potraw i zabytków krajów niemieckojęzycznych. Efekty ich pracy, wraz z ciekawostkami o innych krajach europejskich, zostały zaprezentowane na gazetce, którą
można oglądać w hallu pierwszego piętra. Zapraszamy do jej oglądania!
Warto uczyć się języków obcych!

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme