Wydarzenia

Co się robi z gliny? – warsztaty w Muzeum Narodowym

29 XI 2019 uczniowie klasy 4b udali się do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie w ramach programu „Kultura Dostępna” wzięli udział w warsztatach rzeźbiarskich pt. „Co się robi z gliny?”. Zajęcia odbywały się w Galerii Rzemiosła  Artystycznego.
    Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od obejrzenia jednej z najbogatszych kolekcji ceramiki w Polsce. Przyglądaliśmy się eksponatom, wśród których znajdują się przedmioty z różnych epok, o różnorodnym przeznaczeniu: romańskie płytki posadzkowe, gotyckie i barokowe kafle oraz naczynia i figurki – włoskie majoliki z XVI wieku i osiemnastowieczne polskie fajanse. Dowiedzieliśmy się, jak powstają wyroby z gliny, czym jest ceramika i jak rozpoznać prawdziwą porcelanę.
    Po prelekcji udaliśmy się na warsztaty, podczas których został omówiony proces tworzenia z gliny. Każde dziecko dostało kawałek gliny i mogło przystąpić do działania. Powstały kubeczki, wazony, węże, bałwany i inne ciekawe przedmioty.
   Zadowoleni i uśmiechnięci powróciliśmy do szkoły, zabierając na pamiątkę nasze dzieła.
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme