Historia narodzin Jezusa

W grudniowe popołudnie dzieci z klasy 1a zaprosiły swoich najbliższych na wigilię klasową.
Przygotowały dla nich spektakl słowno-muzyczny przedstawiający historię narodzin Jezusa. Była to opowieść, w której dwa diabełki zaniepokojone odgłosami i śpiewami przybywają na Ziemię, aby sprawdzić, co się wydarzyło. Na Ziemi spotykają anioły, które snują opowieść o narodzinach niezwykłego Dzieciątka. Zafascynowane diabełki postanawiają przyłączyć się do grona aniołów.
Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, nie zabrakło także świątecznych życzeń. Rodzicom
bardzo podobała się przygotowana inscenizacja, a zwłaszcza gra na cymbałkach jednej z kolęd, za co
podziękowali swoim pociechom gromkimi brawami. Na aktorów czekał także poczęstunek
przygotowany przez dorosłych.