Wydarzenia

Każdy jest komuś potrzebny!

Z wielką radością informujemy, że wygraliśmy konkurs „Każdy jest komuś potrzebny” organizowany przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko”. Jego celem było szerzenie idei wolontariatu wśród dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI a. O tym, czyje marzenia spełnią, wiedzieli od samego początku, ponieważ jeżdżą na cotygodniowe spotkania integracyjne do SOSW nr 3 w Krakowie i pomagają w codziennych czynnościach Ani, Igorowi, Markowi i Sebastianowi.
Uczestnicy konkursu musieli się wykazać pomysłowością, ponieważ do spełnienia marzeń potrzebne były fundusze. Rozpoczęli więc swoje działania od wykonania plakatów, na których opisali całą akcję. Następnie własnoręcznie wykonali puszki, które zostały umieszczone w sklepach i zakładach pracy. Na terenie szkoły został zorganizowany "Słodki tydzień", podczas którego wolontariusze sprzedawali ciasta upieczone zarówno przez dzieci jak i ich rodziców.
Okazało się, że nasze dzieci mają wielkie serca, nie tylko te z klasy VI a. Kiedy tylko pozostali wolontariusze i uczniowie zobaczyli plakaty, chętnie przyłączyli się do akcji. Pomagali w zbiórce pieniędzy, współorganizowali „Słodki tydzień” oraz kwestowali, za zgodą Księdza
Proboszcza, przed kościołem po mszach świętych. Jedna z wolontariuszek własnoręcznie wykonała dla Marka (podopiecznego SOSW) książkę do nauki literek. Niespełna dwa miesiące działań przyniosły pożądany efekt, bowiem nasi podopieczni ze SOSW nr 3 otrzymali wymarzone swoje prezenty.
Nie trzeba było więcej, ponieważ radość tych dzieci była dla nas największa nagrodą. To
nie był jednak koniec…..
Okazało się bowiem, że spośród pięciu szkół biorących udział w konkursie Kapituła
Konkursu postanowiła przyznać I miejsce właśnie nam! Przewodnicząca jury, p. Anna Dymna tak uzasadniła wybór: „Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 64 nie tylko zaangażowali się w akcję na rzecz niepełnosprawnych dzieci, ale weszli też w ich świat i starali się ten świat zrozumieć. To nie były tylko zwykłe gesty, lecz faktyczne próby dogadania się. Myślę, że takie rzeczy zostają w człowieku do końca życia. Te dzieci już o tym po prostu nie zapomną.”
Rozdanie nagród odbyło się 5 XII 2019 r. – nieprzypadkowo tego dnia, ponieważ jest to
data Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – w Radwanowicach w Ośrodku „Dolina Słońca”.
Najpierw zwycięzcy obejrzeli przepiękne przedstawienie w wykonaniu Teatru „Radwanek”, a
następnie odebrali nagrodę: statuetkę SuperWolo 2019. Dużą niespodzianką była wizyta pracowników TV Kraków. Uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią udzielali wywiadów.
Spełnienie marzeń naszych podopiecznych było tylko kroplą w morzu lub oceanie. Wiemy, że ich potrzeby są dużo większe i z pewnością będziemy się starli jeszcze niejednokrotnie je spełnić. Obecnie chcemy z nimi zostać i aktywnie uczestniczyć w ich życiu. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom, pracownikom szkoły, wolontariuszom z innych klas i całej społeczności szkolnej, bo to dzięki Wam udało nam się osiągnąć zamierzony cel.
DZIĘKUJEMY 🙂  🙂  🙂

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme