Wydarzenia

„W pracowni malarza”

Czy każdy może być malarzem? Nad tym pytaniem zastanawiali się uczniowie z klasy 1a podczas zajęć „W pracowni malarza” prowadzonych przez wychowawcę klasy Monikę Nodzyńską. Dzieci poznały warsztat pracy każdego artysty – miały okazję zobaczyć w rzeczywistości wyposażenie pracowni – przybory plastyczne, m.in. palety, podobrazia, pędzle, farby olejne, szpachelki.
Przekonały się, że niektóre techniki malarskie mogą zastosować nawet najmłodsi artyści. Uczniowie spróbowali malowania farbą olejną za pomocą szpachelki. Z zainteresowaniem obejrzeli także galerię prac obrazów olejnych autorstwa nauczycielki. Po tych zajęciach z pewnością jeszcze bardziej rozbudzą się w nich zainteresowania plastyczne.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme