Wydarzenia

Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali

Uczniowie klas VI i VII przygotowują się od X 2019 do konkursu Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali. Jednym z elementów tego przygotowania były comiesięczne spotkania z pracownikiem Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana, który wtajemniczał dzieci w arkana architektury, zwyczajów lub obrzędów dawnych mieszkańców Podhala lub Małopolski.

Kolejnym etapem było zwiedzanie wystaw oraz uczestniczenie w warsztatach w Muzeum Etnograficznym przy Placu Wolnica.
Uczniowie obejrzeli dokładnie chatę góralską oraz krakowską, a także ekspozycję strojów ludowych. Na koniec wykonywali ozdobne przypinki, które dekorowali według własnego pomysłu.
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme