Pasowanie na czytelnika

18 II 2020 r.  odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie i oficjalne zostały przyjęte do grona czytelników, obejrzały przedstawienie „Galimatias z miesiącami” przygotowane przez uczniów z klasy V d, II a i II b. Dowiedziały się też, jak należy dbać o książki.

Następnie uczennice z klasy piątej ogromną zakładką pasowały każdego z uczniów.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów,
zapoznali się z zasadami wypożyczania, aż wreszcie nadszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki.