Wydarzenia

Dzień otwarty

3 III 2020 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z kosmitami, czyli „Dzień Otwarty” dla przyszłych pierwszoklasistów i ich Rodziców. Dyrektor szkoły Pani Barbara Pogoda przywitała przybyłych gości i przedstawiła grono pedagogiczne. Po prezentacji przedszkolaki zostały zaproszone do obejrzenia inscenizacji pt. „Jaś i kosmici” przygotowanej przez p. Joannę Boczar i p. Monikę Nodzyńską. Uczniowie klasy 1a i 1b przedstawili historię chłopca, który nie radził sobie z nauką czytania. Pomocy i rad udzielili mu kosmici i to dzięki nim oraz wytrwałej pracy chłopiec opanował tę umiejętność. Przedstawienie było przeplatane
piosenkami i zabawą ruchowo-naśladowczą. Na koniec aktorzy nauczyli przedszkolaków tańca Zygzaka, który wszyscy zatańczyli.

Mali goście (z kolorowymi czułkami na głowach) wyruszyli pod opieką nauczycieli na zwiedzanie szkoły. Zobaczyli sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę szkolną. W tych pomieszczeniach ukryci byli kosmici, a zadaniem zwiedzających było ich odnalezienie. Po obejrzeniu szkoły na dzieci czekała niespodzianka w sali gimnastycznej: „miasteczko zabaw ruchowych” . Nad bezpieczeństwem czuwali nie tylko nauczyciele, ale także najstarsi uczniowie.
Dodatkową atrakcją była loteryjka z nagrodami i układanie puzzli. W tym czasie Rodzice mieli spotkanie z Panią Dyrektor, podczas którego bliżej poznali naszą placówkę i jej funkcjonowanie. Potem także dorośli wyruszyli na zwiedzanie szkoły. Wszystkie dzieci z dyplomem, nagrodami i słodkim poczęstunkiem zakończyły przygodę z kosmitami.

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme