Szanowni Państwo,
od 1 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 64 w Krakowie będzie odbywać się nauczanie stacjonarne. Decyzją MEN i GIS w Szkole będą obowiązywać wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia w związku z trwającą epidemią COVID-19:

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w
    izolacji w warunkach domowych lub w izolacji ze względu na kontakt z przypadkiem potwierdzonym zarażeniem koronawirusem.
  2. Pomieszczenia szkolne i sprzęt w klasach będą regularnie wietrzone i dezynfekowane.
  3. Przy wejściach do szkoły i w każdej sali lekcyjnej zostaną umieszczone pojemniki z płynem dezynfekcyjnym.
  4. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach szkolnych wg ustalonego planu w godzinach 07:10-18:00, a w zajęciach świetlicowych w godzinach 07:00-17:00.
    Większość zajęć będzie odbywać się w tych samym pomieszczeniu.
  5. Zgodnie z zaleceniami GIS-u lekcje wychowania fizycznego oraz innych przedmiotów w miarę możliwości pogodowych będą odbywać się na terenach przyległych do szkoły.
  6. Uczniowie przebywając w częściach wspólnych szkoły (korytarze, biblioteka, sekretariat, pomieszczenia administracji, pomieszczenia sanitarne) są zobowiązani do noszenia maseczek lub przyłbic.
  7. Podczas przerw uczniowie będą korzystać z korytarza szkolnego wg ustalonego harmonogramu.
  8. W klasach I-III nauczyciel będzie organizował przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb.
  9. Zwracamy szczególną uwagę na konieczność posiadania własnych przyborów szkolnych oraz drugiego śniadania (działalność sklepiku szkolnego zostanie ograniczona, by zapobiec przemieszczaniu się po korytarzach szkolnych). Uczeń nie może zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
  10. W sytuacji złego samopoczucia (w tym w szczególności gorączki, kaszlu) uczeń, zostanie odizolowany od reszty grupy, a rodzic będzie miał obowiązek niezwłocznego odebrania dziecka ze Szkoły i zobligowany do poinformowania o wyniku konsultacji lekarskiej.
  11. Dopuszcza się możliwość pomiaru temperatury ciała w razie potrzeby.
  12. Ze względu na ryzyko zakażenia, kontakt nauczycieli i pracowników administracji i obsługi z rodzicami i opiekunami prawnymi będzie ograniczony. Wszelkie informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w okresie pandemii będą przekazywane na bieżąco za pomocą ustalonych komunikatorów (telefon, mail, dziennik Librus, wideo-komunikatory).
  13. W szkole prowadzony jest rejestr osób wchodzących do budynku (osoby z zewnątrz).
  14. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  1. Rodzice i opiekunowie prawni nie przebywają na terenie szkoły, a jedynie czekają na swoje dzieci w wyznaczonym miejscu.