WIERSZE LUDWIKA JERZEGO KERNA

21 stycznia 2021 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Ludwika Jerzego Kerna”. Tegorocznym tematem była twórczość poety z okazji 100. rocznicy urodzin i 10. rocznicy śmierci.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich uczniów, a także popularyzacja wierszy poety, które jednocześnie uczą i bawią. Uczestnikami byli uczniowie klas II – III. Niektórzy z nich przebrali się lub przygotowali rekwizyty.
Wszyscy starali się jak najciekawiej przedstawić wybrane przez siebie wiersze i zachwycić jurorów interpretacją i swoimi zdolnościami aktorskimi. Poziom był wyrównany, co tylko utrudniło wyłonienie
zwycięzców.

Oto nazwiska laureatów:
Grand Prix – Hanna Frania – 3b
I miejsce: Alicja Dobosz (2a) Nel Wąsowicz (2b) Daria Drukała (3a)
II miejsce: Szymon Żuk (3a) Gabriela Radosz (3b) Magdalena Kalemba (3c)
III miejsce: Lena Bobola ( 2b) Lena Kravchenko (3b) Julia Filipowska (3c) Julia Kowalcze (3c)
Wyróżnienia:
Pola Kucharek, , Gajewska Maja, Żak Aleksandra, Patryk Kozioł, Moskała Jakub
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy.
Mamy nadzieję, że poprzez konkurs twórczość Ludwika Jerzego Kerna zyskała na popularności.