eTwinning!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła rozpoczęła współpracę z eTwinning!
Nasi uczniowie we współpracy z uczniami szkół z całej Polski będą pracować nad projektem w języku niemieckim „Fiktive Familie”.

eTwinning to społeczność szkół w Europie oraz miejsce współpracy społeczności szkolnej z krajami europejskimi, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się
i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.
Fiktive Familie
Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz stworzą fikcyjną rodzinę z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślą postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczą się opowiadać o sobie i rodzinie oraz przeprowadzać wywiad.
Poznają aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej.
Cele projektu:

• Zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego.
  • Wzbogacenie znajomości słownictwa uczniów (liczebniki, kraje i narodowości, członkowie
    rodziny, zawody, formy spędzania wolnego czasu, przymiotniki określające charakter).
  • Umiejętność opisania siebie oraz innych osób zarówno ustnie jak i w formie pisemnej,
  • Umiejętność przeprowadzenia prostego wywiadu (zadać pytania o wiek, pochodzenie,
    zawód, formy spędzania wolnego czasu oraz cechy charakteru).
  • Umiejętność (na podstawie wysłuchanej informacji) stworzenia notatki.
  • Rozwijanie zdolności współpracy w grupach.
  • Zachęcanie uczniów do tzw. peer learning.
  • Rozwijanie umiejętności stosowania TIK zarówno przez uczniów jak i nauczycieli
    TRZYMAJMY KCIUKI ZA NASZYCH WSPANIAŁYCH MŁODYCH LUDZI!