Wydarzenia

Sztuka Ludowa Małopolski w fotografii – wyniki konkursu wojewódzkiego

Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie było organizatorem wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Sztuka Małopolski w fotografii”.
Zadaniem konkursowym było przedstawienie szeroko rozumianej sztuki ludowej.

Mogły to być: elementy architektury ludowej: drewniane domy, stodoły, szopy, kapliczki przydrożne itp., obrzędy i zwyczaje ludowe, a także zwyczaje doroczne: procesje, zabawy ludowe, odpusty, grupy kolędnicze – np. chodzenie z szopką, topienie marzanny itp., uroczystości rodzinne: wesela, chrzciny, pogrzeby i inne.
Na konkurs wpłynęło 150 prac.

Miło jest nam poinformować, że uczennica kl. VIII b Weronika Salawa otrzymała wyróżnienie za zdjęcia „Rezerwat Czarna Woda –Jaworki”, „Bacówka nad Bereściem”, „W drodze na Lubań. Czerwony szlak z Krakowa”.

Gratulujemy:)

Weronika Salawa konkurs fotograficzny „Sztuka ludowa Małopolski”

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme