Wycieczka do Czernej

Dnia 10 VI grupa dzieci z klas IV udała się na wycieczkę do Czernej. Znajduje się tam klasztor OO. Karmelitów oraz sanktuarium MB Szkaplerznej oraz muzeum Karmelitów.  Kompleks ulokowany jest na pięknym, zalesionym wzgórzu, czego nie omieszkaliśmy wykorzystać, spacerując po nim.

Po Eucharystii i zwiedzaniu klasztoru oraz muzeum był czas na integrację. Obejrzeliśmy stacje Drogi Krzyżowej, podziwiając widoki ze szczytu wzgórza. Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w przyklasztornej restauracji. Okazją do wycieczki była rocznica I Komunii Świętej, stąd wyjazd miał charakter pielgrzymki.