„Rowerem do celu”

W ramach zakończenia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i obchodów Światowego Dnia Turystyki, dnia 27 września w piękne jesienne przedpołudnie, uczniowie naszej szkoły posiadający kartę rowerową pod opieką nauczycieli i w asyście funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, uczestniczyli w przejeździe rowerowym. Celem zorganizowanego przejazdu było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kolumna rowerzystów po odprawie udzielonej przez policjantów i opiekunów ruszyła z przed budynku szkoły a następnie na trasie: ul. Sadzawki, ul. Meissnera, ul. Lema, al. Pokoju, ul. Nowohucka, ul. Stella-Sawickiego, al. Bora-Komorowskiego, ul. Akacjowa ul. Dzielskiego, promowała ekologiczną formę mobilności, jaką jest jazda na rowerze.

Podczas jazdy, w parku Lotników Polskich nad pięknym stawem był również czas na odpoczynek.

Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów posiadających kartę rowerową i tych, którzy ją zdobędą w tym roku szkolnym na przyszłoroczny przejazd rowerowy.

Obejrzyj relację na naszym Facebooku!