„Myślę, decyduję, działam”

W ramach udziału w projekcie „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych. 2 edycja ” uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Krakowskim Salonie Ekonomicznym, który mieści się na parterze zabytkowego gmachu przy ul. Basztowej 20 w siedzibie krakowskiego Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego.

Poznaliśmy historię pieniądza od początków istnienia państwa polskiego do czasów współczesnych.
Również dowiedzieliśmy się jakie role i zadania spełnia Narodowy Bank Polski jako Centralny Bank Polski.
Za pomocą prezentacji multimedialnych obliczaliśmy ile płacono za pracę i zakupy w czasach królowej Jadwigi. A na koniec mogliśmy dotknąć najcenniejszego eksponatu – oryginalnej sztaby złota o wadze 12,5 kg!
To była niezapomniana lekcja z historii i wiedzy ekonomicznej!