Wydarzenia

PODZIEMNA PRZYGODA!

Uczniowie klas Va i VIa przeżyli wspaniałą przygodę w podziemiach kopalni Królowa Luiza oraz Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej w Zabrzu – największym w Polsce kompleksie turystyki przemysłowej Zjechaliśmy 40 metrów pod ziemię górniczym szybem, przepłynęliśmy najdłuższą w Polsce podziemną rzeką.

Dowiedzieliśmy się między innymi, skąd wziął się węgiel, jak pod ziemią wytyczano kierunki świata i dlaczego górnicy pracowali w ciszy, słuchając tylko śpiewu kanarków. Poznaliśmy śląskie legendy i „ślunską godkę”, a na koniec „fedrowaliśmy nagrubie” i ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy. Wszystko to z towarzyszeniem przewodników – emerytowanych górników, którzy jak nikt inny doskonale znają trud pracy w kopalni węgla kamiennego. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wspaniałego muzeum – naprawdę warto!

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme