„Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu”

Co roku w dniach od 16 do 22 września organizowany jest „Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu” (od tego roku „Europejski Tydzień Mobilności”).

Celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu. Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.
W dniu 19 września (poniedziałek) jednym z wydarzeń Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie przejazd rowerowy uczniów Szkoły Podstawowej nr 64 zorganizowany przez naszą szkołę przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP i Straży Miejskiej Miasta Krakowa.
W ramach wydarzenia „Pieszo do celu” w dniu 21 września (środa) uczniowie naszej szkoły będą brać udział w przemarszu ulicami miasta.

Szczegóły znajdują się na załączonym plakacie.