„Europejski Tydzień Mobilności”

W dniach 19 i 21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

19 września uczniowie, którzy posiadają kartę rowerową, pod opieką nauczycieli i w asyście funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej, uczestniczyli w przejeździe rowerowym ulicami Krakowa. Na parkingu przy Tauron Arenie na uczestników przejazdu oczekiwali funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przygotowali dla nich tor przeszkód. Po powrocie do szkoły wszystkim uczestnikom wręczono upominki.

21 września odbyła się akcja „Pieszo do celu”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie kl. 4a, którzy ubrani w kamizelki odblaskowe i demonstrujący hasła związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, pod eskortą nauczycieli, policjantów i strażników miejskich przemaszerowali ulicami Krakowa na trasie Błonia – Barbakan. Wydarzenie miało na celu popularyzowanie znajomości przepisów oraz kształtowanie bezpiecznego zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Relacja filmowa na szkolnym Facebooku.