Wydarzenia

Zielona szkoła w Łapszach Niżnych

Uczniowie klasy 4a i 4b spędzili wspaniałe pięć dni w malowniczej miejscowości położonej na Spiszu – w Łapszach Niżnych. Gościliśmy w Pijarskim Ośrodku Wypoczynkowym „Pieniny Spiskie”.

Podczas wycieczek mieliśmy okazję poznać przyrodę i kulturę regionu. Podziwiając wspaniałe widoki, poznawaliśmy legendy i kulturę Spisza. Najbardziej zapadła nam w pamięci opowieść o tym, skąd wzięła się nazwa tego regionu oraz legenda o tajemniczych dziwożonach, na które trzeba bardzo uważać.

W Niedzicy szukaliśmy skarbu Inków, zjedliśmy pyszne lody oraz obejrzeliśmy zaporę wodną i elektrownię, o której bardzo ciekawie opowiadał nam pan przewodnik. Do ruin zamku w Czorsztynie popłynęliśmy gondolą. Tu czekała na nas niespodzianka – wspaniały plac zabaw z trampoliną, dmuchanym statkiem oraz, chyba z największą atrakcją, wodnymi kulami. Odwiedziliśmy też Szczawnicę. Dużym przeżyciem była również przejażdżka wozami zaprzężonymi w konie oraz ognisko.

Popołudnia i wieczory spędzaliśmy na wspólnych zabawach w kręgu i w naszym „salonie gier planszowych”, który wieczorami zamieniał się w salę kinową. Była też dyskoteka – najlepiej wypadły tańce z balonami.

Pogoda była dla nas łaskawa – korzystaliśmy z wiosennego słońca, a deszczyk pokropił nas tylko trochę, na pożegnanie. To chyba nawet dobrze, bo przecież „deszcz majowy – sen o wiośnie, kogo zmoczy, ten urośnie!”.

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Smutno nam było odjeżdżać, ale czas wracać do obowiązków.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme