Wydarzenia

październik 2014 w pigułce

 [Z wizytą w Bibliotece Wojewódzkiej]

28 paŸdziernika w Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie uczniowie z klas II c i III b wzięli udział w spotkaniu z Panem Pawłem Kękusiem – autorem tomików poezji dla dzieci i dorosłych.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wierszy i bajek z jego nowych książek w interpretacji aktorów.

W bibliotece

      Wszystkich zachwyciły piosenki w wykonaniu uczennicy klasy trzeciej, do których tekst napisał Pan Kękuś.

W bibliotece

      Pamiątkowe zdjęcia i książki z autografem autora będą długo przypominać nam o tym ciekawym spotkaniu.

 

Przygotowała: Joanna Boczar
Dodano: 30 październik 2014

      [Spotkanie z pisarką]

Uczniowie klasy IVa i IVc uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Anna Czerwińską-Rydel, na które zaprosiła Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Spotkanie z dziećmi odbyło się w ramach Krakowskich Targów Książki.

Spotkanie

      Anna Czerwińska-Rydel jest muzykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci o tematyce muzycznej, historycznej i społecznej.
Podczas spotkania opowiedziała o serii biograficznych powieści dla dzieci, których jest pomysłodawczynią. Przedstawia w nich znanych, wielkich Polaków, m.in. F. Chopina („Jaśnie Pan Pichon”), M. Skłodowską-Curie („W poszukiwaniu światła”), J. Korczaka („Po drugiej stronie okna”).

Spotkanie

      Uczniowie mieli też okazję, aby zapytać pisarkę o to, jak wygląda jej praca. Pani Czerwińska-Rydel opowiedziała też o jednej ze swoich najnowszych książek pt. „Moje prawa. Ważna sprawa”, którą napisała razem z Renatą Piątkowską. Ta książka uzmysławia dzieciom, jakie są ich prawa i obowiązki. Autorki nie cytują przepisów – opowiadają o codziennych sytuacjach, tłumaczą i skłaniają do refleksji.

Spotkanie

      Pisarka, na prośbę dzieci, przeczytała fragmenty swojej nowej książki. Na koniec spotkania pani Czerwińska-Rydel rozdała autografy i zrobiła sobie z nami pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie

Spotkanie

 

 

Przygotowała: AS
Dodano: 29 październik 2014

      [Slubowanie klas pierwszych]

Dzień 21 paŸdziernika 2014 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Uczniowie z czterech klas pierwszych wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną , aby zaprezentować swoje zdolności wokalne i recytatorskie przed licznie zgromadzoną publicznością.

Slubowanie

      Wykazały się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pani dyrektor Dorota Łasak pasowała każde dziecko poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem . Wychowawcy w salach wręczyli dzieciom okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć ze ślubowania klas pierwszych

 

 

 

Przygotowała: CT
Dodano: 28 październik 2014

      [Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny]

W sobotę 11.10.2014. korzystając z pięknej jesiennej pogody, wyruszyliśmy na przejażdżkę rowerową. Nie była to zwykła przejażdżka. Postanowiliśmy zaznaczyć problem bezpieczeństwa na naszych drogach, po których poruszamy się prawie codziennie w drodze do i ze szkoły. Połączyliśmy siły i zaprosiliśmy do udziału osoby uczestniczące w konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA” i w EUROPEJSKIM PROJEKCIE „STARS”.
Naszej akcji towarzyszyło hasło : „JESTEś WIDOCZNY – JESTEś BEZPIECZNY”.
Hasło wykonali Kuba, Kamil i Adrian i aby nie było tylko hasłem, każdy z nas posiadał przynajmniej jeden element odblaskowy, a dodatkowo nasz przejazd zabezpieczała Policja.

Rower

      W kolumnie udaliśmy się do Parku AWF

Rower

     

Rower

      W parku czekały na nas konkurencje związane z bezpieczeństwem i poprawą techniki jazdy.

Rower

     

Rower

      W teorii i w praktyce udzielaliśmy pierwszej pomocy „poszkodowanej w wypadku rowerzystce”

Rower

      ZnaleŸliśmy też trochę czasu na zabawę i grę w piłkę.

Rower

      Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia na koniec naszej rowerowej akcji i bezpieczny powrót pod szkołę

Rower

 

 

Przygotował: Jacek Kopciuch i Bogusław Wawro
Dodano: 27 październik 2014

      [Po polsku o historii]

32 uczniów naszej szkoły wzięło udział w II Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Konkurs odbył się w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej, a jego organizatorami są Kuratorium Oświaty w Krakowie, Fundacja „Panteon Narodowy” oraz Stowarzyszenie Polonistów działające przy Wydziale Polonistyki UJ.
Za nami etap szkolny – w tym roku dyktando pisało ponad 7 tys. uczniów z 348 szkół województwa małopolskiego. Spośród 2919 uczestników, którzy uzyskali nie mniej niż 75% punktów, Komisja Wojewódzka zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego 199 uczniów ze szkół podstawowych, 197 uczniów gimnazjum oraz 197 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.
Naszą szkołę w kolejnym etapie reprezentował Piotr Janasz z klasy 6b. Wyniki 31 paŸdziernika – trzymamy kciuki za Piotra i gratulujemy dotychczasowego sukcesu!

 

Przygotowała: AS
Dodano: 26 październik 2014

      [Bezpieczna droga do szkoły]

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 17 paŸdziernika w naszej szkole gościliśmy policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Akcja ta ma zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole. W czasie prelekcji uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.
Następnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na pobliskie skrzyżowanie gdzie pod fachowym okiem pań policjantek ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez jezdnię.

Droga

Droga

      Prelekcję na temat: „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadziły policjantki: asp. Magdalena Szarota i st. post. Iwona Dębińska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji

Droga

      Uczniowie z uwagą słuchali pani policjantki i aktywnie uczestniczyli w prelekcji.

Droga

      Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni …

Droga

      Za chwilę poważny sprawdzian umiejętności

Droga

      Jeszcze ostatnie wskazówki udzielane uczniom …

Droga

      A teraz już sami uczniowie.

 

Przygotował: Jacek Kopciuch
Dodano: 24 październik 2014

      [Mitologia]

Dn. 21 X uczniowie klas piątych wybrali się z wychowawcami na spektakl pt. „Mitologia”. Mity greckie zostały omówione – zgodnie z wymaganiami programowymi. Można było więc wybrać się do teatru, by zobaczyć, jak na scenie zrealizowano przedsięwzięcie.
Na deskach pojawiali się bohaterowie – mniej lub bardziej – znani dzieciom.

Mitologia

      Była Hera, Afrodyta, Ariadna, a obok nich Zeus, Prometeusz, Tezeusz oraz Hades.

Mitologia

      Nad całością czuwał narrator, który swoimi opowieściami wprowadzał w temat.

Mitologia

      Obok słów nie zabrakło także tańca i śpiewu.       Przedstawienie zrobiło na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie.

 

Przygotowała: EM
Dodano: 23 październik 2014

      [Rowerowa wyprawa do Groty Twardowskiego.]

Celem kolejnej wycieczki rowerowej było zbadanie, czy legendarny czarnoksiężnik Twardowski odwiedza swoją grotę.
„Skrył się Twardowski w grocie. Duszna jest grota. Nie dopuszcza wilgoci. Siła uderzeń burzy ciśnie powietrze do jej wnętrza. Znajoma to grota. Twardowski nazwał ją swoją szkołą. Tutaj uczył się myśleć”. (J. Wołoszyński)

Twardowski

      Co prawda nie udało nam się natknąć na ślady obecności Pana Twardowskiego, ale podczas poszukiwań zwiedziliśmy piękne Krzemionki Zakrzówskie, zwane Skałkami Twardowskiego.

Twardowski

Twardowski

Twardowski

Twardowski

      Wycieczka była zorganizowana w ramach udziału naszej szkoły w projekcie STARS.

 

Przygotował: Bogusław Wawro
Dodano: 21 październik 2014

      [Łagiewnki]

Łagiewniki to nie tylko centrum kultu znane czcicielom Bożego Miłosierdzia, ale też „zwykłym” mieszkańcom Krakowa, którzy chcą poznać miejsce, gdzie żyła św. Faustyna Kowalska.
Dołączyła do nich grupa uczniów z kl. IV abc naszej szkoły, która wybrała się do Łagiewnik 15 X.

Łagiewniki

      Oto wspomnienia uczniów:
„Pojechaliśmy z naszymi wychowawcami, a towarzyszył nam też brat Łukasz” – przypomina Kuba.

Łagiewniki

      „Moim oczom ukazał się wspaniały widok: arka – kościół. Piękne słońce oświetlało ją dokładnie” – mówi Kasia.

Łagiewniki

      „Wspaniałe słowa wypowiedziała do nas siostra, gdy byliśmy w Kaplicy Słowackiej w tzw. dolnym kościele. Opowiedziała nam o życiu, pracy i objawieniach siostry Faustyny. Pierwszy raz modliłam się Koronką do Bożego Miłosierdzia.” – dodaje Ola.

Łagiewniki

      „Duże wrażenie zrobiła na mnie cela siostry Faustyny. Ta zakonnica żyła tak skromnie!” – wspomina Mikołaj.

Łagiewniki

      Polecamy wszystkim wycieczkę/ pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

Przygotowała: EM
Dodano: 19 październik 2014

      [Dzień Nauczyciela]

Dzień Edukacji Narodowej znany jest powszechnie jako Dzień Nauczyciela. 14 X świętujemy, składamy życzenia, częściej uśmiechamy się.

Dzień

      W formie uroczystej akademii wyrazili to uczniowie klasy IV b, którzy pod kierunkiem Pani Wychowawczyni, Iwony Maryniak, przygotowali część artystyczną. Były miłe słowa, piosenki i kwiaty.

Dzień

Dzień

Dzień

 

 

Przygotowała: EM
Dodano: 18 październik 2014

      [Biegamy i w piłkę gramy.]

Wrzesień otworzył sezon szkolnych zawodów sportowych rozgrywanych w ramach KOM, tzn. Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od „Jesiennych Indywidualnych Biegów Przełajowych”.
Potem królowała Halowa piłka nożna.

Sport

      Reprezentacja chłopców dotarła do drugiego etapu rozgrywek. Dziewczęta dotarły do finałowej dziesiątki i kontynuują udział w turnieju.

Sport

Sport

Sport

Sport

 

 

Przygotował: Boguslaw Wawro
Dodano: 17 październik 2014

      [Wybory „najmilszego” …]

Tradycją naszej szkoły są wybory „najmilszego” czyli chłopca, który jest nie tylko miły, ale także kulturalny, taktowny, a przy tym lubiany.
Nie jest łatwo o takiego, który spełniałby wszystkie te wymagania.
W klasach IV – VI przeprowadzone zostały wybory w każdym zespole.

Najmilszy

      Spośród chłopców wyłonionych z każdej klasy, podczas szkolnej dyskoteki wyłoniliśmy tego „Najmilszego” przez duże „N”.

Najmilszy

      Podczas dyskoteki szkolnej, 2 X, wszyscy kandydaci zmagali się ze sobą w konkurencjach sprawnościowych, wiedzy o sporcie oraz … próbie zabawienia publiczności, którą stanowili koledzy i koleżanki z klas IV – VI. Najpierw jednak – kilka dni wcześniej – przygotowali autoprezentację w postaci plakatów, które zawisły na tablicach I piętra. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, podziwiali wytwory wyobraŸni i zdolności manualne kandydatów, by następnie zagłosować na tego „Naj”.

Najmilszy

      Po zestawieniu wyników głosowania oraz po konkurencjach, które odbyły się podczas dyskoteki, jury w składzie: Ola Stępniak i Martyna Marek (samorząd szkolny) oraz p. Agnieszka Adamczyk, p. Anna Stolarska oraz p. Jacek Kopciuch (nauczyciele), ogłoszono, iż:

Najmilszy

           I m-ce zdobył Mikołaj Tylek z kl. IV b!
II m-ce zajął Marek Gębski z kl. VI b
III m-ce e x aequo osiągnęli: Kacper Fall (kl.IV c) i Łukasz Sychta (kl. IV a)
Gratulacje!

Najmilszy

Najmilszy

 

 

Przygotowała: EM
Dodano: 16 październik 2014

      [Dzień Nauczyciela]

Z okazji święta Edukacji Narodowej
wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły
życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy,
sukcesów zawodowych oraz samych wzorowych uczniów.

Kwiaty

 

 

Przygotowała: CJT
Dodano: 13 październik 2014

      [Pies – mój bezpieczny przyjaciel]

Na początku pażdziernika uczniowie kilku klas mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z niecodziennym gościem – suczką Malą i jej właścicielką p. Anną Kłósek. Mala to pies ratownik szkolony w odnajdywaniu zaginionych ludzi.

Mala

      Uczniowie klas pierwszych uczetniczący w spotkaniu z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację o psach ratownikach przygotwaną przez Panią Annę. Poznały zwyczaje psów, dowiedziały się jak należy dbać o sowjego „pupila”.

Mala

      Dzieci brały również udział w praktycznych zajęciach – m.in. poznały pozycję „żółwia”, która może być przydatna podczas spotkania z groźnym psem.

Mala

      Chwile spędzone z Małą i jej opiekunką p. Anią dały nam wszystkim wiele pozytywnych wrażeń. Planowane są spotkania z uczniami innych klas.

Mala

Mala

 

 

Przygotowała: CT
Dodano: 9 październik 2014

      [IV Swiatowe Dni Tabliczki Mnożenia]

Jak co roku i tym razem nasza szkoła wzięła udział w światowych Dniach Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie z klas IV-VI sprawdzali swoje umiejętności 26.09.2014 tak jak uczniowie spośród 20 krajów na świecie.

Tabliczka

      Najlepszym gratulujemy wyników, wszystkim uczniom dziękujemy za udziału i zapraszamy już za rok na kolejną edycję.

 

Przygotowała: Iwona Uryga
Dodano: 4 październik 2014

 

 

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content