[Wigilie klasowe]
19 grudnia w ostatnim dniu zajęć szkolnych, tradycyjnie odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Były one przygotowane wspólnie przez uczniów, rodziców i wychowawców klas. Podczas wspólnego kolędowania i wigilijnego poczęstunku złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Te miłe spotkania na długo pozostaną w naszej pamięci..
Przygotowała: CT
Dodano: 7 styczeń 2015
[Mikołaj na sportowo]
Wszystkim dzieciom Mikołaj kojarzy się z prezentami, a naszym uczniom dodatkowo ze wspaniałymi sportowymi turniejami i meczami.
W tym roku „Mikołaj na sportowo” zagościł w klasach czwartych i piątych. Klasy czwarte uczestniczyły w turnieju „zbijanego”, a klasy piąte rozegrały „Mikołajowy mecz minikoszykówki drużyn mieszanych”.
Emocji i zabawy było co niemiara, tym bardziej, że na zwycięzców czekały dyplomy i puchary wręczane przez panią Dyrektor. Dodatkowo emocje podgrzewali wspaniali kibice, którzy przygotowali dla swoich drużyn gorący i głośny doping.
I chociaż, jak to w sporcie bywa, zwycięża tylko jedna drużyna, to gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów.
Zwycięzcami zostali: kl.IV b oraz kl.Vb.
[Bohaterowie walk o niepodległość …]
Niedziela, 9 XI 2014 była ważnym dniem dla siedmiorga uczniów naszej szkoły. W sali Fontany w Pałacu Krzysztofory – Muzeum Historycznym Miasta Krakowa – zebrali się uczniowie szkół krakowskich, rodzice i organizatorzy konkursu literacko plastycznego „Bohaterowie walk o niepodległość w latach 1914 – 1921 w nazwach ulic Krakowa. Dlaczego warto o nich pamiętać?”
(fot. Mateusz Drożdż) Organizatorami tego konkursu byli:
– Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony,
– Sródmiejska Biblioteka Publiczna,
– Muzeum Historyczne Miasta Krakowa,
– Muzeum Lotnictwa Polskiego,
– MDK przy Al. 29 Listopada,
– Towarzystwo Prądnickie.
Nagrodzono 23 prace dzieci, wyróżniono 40. Zarówno wśród jednych jak i drugich znalazły się dzieła uczniów naszej szkoły.
Oto autorzy: Mateusz Dziadecki, Mikołaj Glixelli, Maria Jędrychowska, Wiktoria Kania, Kacper Kieszkowski, Maja Moskała i Natalia Pomorska. Serdeczne gratulacje!
Prace literackie – w wersji elektronicznej – można poczytać na stronach Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej. Natomiast prace plastyczne są do obejrzenia w galerii „Na Strychu”, która mieści się w MDK przy Al. 29 Listopada 102. Te ostatnie trafią później na stałą wystawę do Muzeum Lotnictwa Polskiego.
Przygotowała: EM
Dodano: 5 styczeń 2015
[Robert Louis Stevenson]
Z okazji 120. rocznicy śmierci Roberta Louisa Stevensona uczniowie klas piątych i szóstych wykonali przepiękne plakaty obrazujące wybrane opowieści z książki „Wyspa skarbów” tego autora. Prace zaprezentowano na wystawie w holu szkoły. Podziwiali je zarowno rowieśnicy autorów, jak i rodzice przybyli na zebranie w dniu 15.XII.2014 r.
[Konkurs z Języka Angielskiego]
W listopadzie ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do Konkursu z Języka Angielskiego organizowanego przez krakowskie Kuratorium Oświaty. Uczennica klasy VI a, Paulina Barczyk, zakwalifikowała się do drugiego etapu Konkursu, który odbędzie się już wkrotce.
Gratulujemy dotychczasowego sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w II etapie.
[Torowisko to niestraszne jest zjawisko]
25 listopada 2014 roku z inicjatywy pani Moniki Nodzyńskiej i Haliny Kłonicy został zorganizowany happening na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych „Torowisko to niestraszne jest zjawisko”. Zaproszenie goście – dzieci z pobliskich przedszkoli oraz uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie „Spotkanie z lokomotywą” wg autorskiego tekstu w/w wychowawców.
Dzieci z koła teatralnego wcielając się w role lokomotywy i wybranych znaków uświadomili widzom powagę niebezpieczeństw jakie mogą mieć miejsce przy braku należytej ostrożności. Rodzina znaków miała za zadanie czuwanie i ostrzeganie przed ewentualnymi zagrożeniami na przejazdach kolejowych.
Podczas happeningu został rozstrzygnięty konkurs literacko-plastyczny, którego adresatami byli rodzice oraz uczniowie. Dzieci zapoznały się także z grą edukacyjną Bezpiecznie przekraczam tory kolejowe.
Na zakończenie spotkania każda klasa i grupa przedszkolna otrzymała certyfikat oraz pamiątkową książeczkę, którą opracowały i powieliły organizatorki happeningu.
[100 lat temu w mojej miejscowości]
W dniu 10 grudnia 2014 roku w Czytelni Głównej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom Małopolskiego Konkursu Historycznego „100 lat temu w mojej miejscowości” zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.
Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania historii swojego regionu.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich typów szkół i przedszkoli województwa małopolskiego. Prace konkursowe oceniano w pięciu kategoriach.
Uczniowie z klas IV VI opisywali jeden dzień z życia mieszkańca lub mieszkańców swojej miejscowości, w formie kartki z pamiętnika sprzed ok. 100 lat. W tej kategorii wiekowej nadesłano 90 prac.
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleli się uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Wójcik z klasy 4 a oraz Michał Sobczak z klasy 4 b.
Serdecznie gratulujemy!
[Urodziny Kubusia Puchatka]
24 listopada, dzień przed Urodziny Kubusia Puchatkawiatowym Dniem Pluszowego Misia, uczniowie klas I-III spotkali się na „Urodzinach Kubusia Puchatka”. Dzieci z Koła Artystycznego z kl.2a przygotowały inscenizację o sympatycznym niedwiadku ze Stumilowego Lasu, a widownia włączyła się w obchody Urodziny Kubusia Puchatkawięta Kubusia Puchatka.
Wszyscy wspólnie zaśpiewali misiowi w prezencie piosenkę pt. „Pokochaj pluszowego misia” oraz „Sto lat” za co Kubuś Puchatek poczęstował dzieci tortem – żelkami.
Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny przygotowany przez panią Małgorzatę Dankiewicz „Moja przytulanka – miś”. Zdjęcia były tak piękne, że wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
Dzień Pluszowego Misia dla najmłodszych przygotowała i prowadziła p.Monika Nodzyńska
[Prawa Dziecka]
W listopadzie uczniowie klas II i III obejrzeli prezentację multimedialną na temat Praw Dziecka. Miała ona związek z 25-leciem Konwencji o Prawach Dziecka. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematem, wykazali się też jego zrozumieniem o czym świadczyły wykonane ilustracje.
Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Obsługi, Rodzicom, Uczniom
i wszystkim odwiedzającym naszą stronę
Serdeczne życzenia szczęśliwych, spokojnych,
pełnych rodzinnego ciepła, miłości i odpoczynku –
Swiąt Bożego Narodzenia
oraz spełnienia planów i marzeń
i wielu, wielu radości w Nowym Roku 2015