Klasa II e w Muzeum Etnograficznym

Co wspólnego ma pająk z Bożym Narodzeniem? Jak wyglądają i do czego służyły opłatkowe światy? Jaki jest kalendarz przygotowań do świąt Bożego Narodzenia? Jakie były  świąteczne zwyczaje dawniej i  bożonarodzeniowe tradycje? Czy dzisiaj też w ten sam sposób obchodzimy te święta? Na wszystkie te pytania uczniowie klasy II e szukali odpowiedzi podczas lekcji muzealnej „Czas niecodzienny. Boże Narodzenie”. Podczas zwiedzania kolejnych sal odkrywali, jak przed laty wyglądały ozdoby choinkowe, jakie potrawy spożywano podczas wigilijnej wieczerzy oraz dlaczego kolędnicy odwiedzali każdy dom.