Konkurs “Szopki Prądnickie” rozstrzygnięty

14 grudnia uczniowie z klasy II b i II e udali się do Młodzieżowego Domu Kultury przy al. 29 Listopada, aby wziąć udział w wystawie szopek wykonanych na konkurs przez dzieci ze szkół podstawowych dzielnicy III Krakowa.Galę rozdania nagród poprzedziło spotkanie z szopkarzem panem Wiesławem Barczewskim – wielokrotnym laureatem Konkursu Szopek Krakowskich, który bardzo ciekawie opowiadał nam o tym, skąd się wzięła tradycja szopek krakowskich. Następnie udaliśmy się na rozstrzygnięcie konkursu. Młodzi twórcy szopek w stylu krakowskim rywalizowali  o prymat wśród szopek Bożonarodzeniowych z elementami Prądnickimi.
Miło nam poinformować, że szopka w wykonaniu uczniów z klasy II b :

Wiktora Banachowicza, Martyny Charyton, Michała Kłosowskiego, Krystiana Lebiedowicza, Jana Maryniaka, Huberta Muszyńskiego, Franciszka Prażucha, Jagody Ptak, Aleksandry Robak, Bartłomieja Stycznia, Bartosza Sysło, Laury Tadajewskiej, Krystiana Wodzyńskiego, Bartłonieja Zdzieszek i Gabrieli Zdzieszek.-    zajęła I miejsce.

Wyróżnienie  otrzymała również szopka w wykonaniu uczniów z klasy II e:
Julii Gurdy, Agaty Berlińskiej i Michała Chmiela.

Mieliśmy świetną zabawę. Zamierzamy w przyszłym roku również wziąć  udział w tym przedsięwzięciu.