Wawel — rezydencja władców Polski

Uczniowie klasy VI c wybrali się na wycieczkę na Wzgórze Wawelskie, by poznać historię zamku jako siedziby władców na tle dziejów Polski. Pani przewodnik szczegółowo opowiedziała o wyglądzie zewnętrznym budowli i jej cechach charakterystycznych. Przekazała także informacje o podziale pomieszczeń ze względu na funkcje oraz o wyposażeniu komnat prywatnych i sal reprezentacyjnych. Z wielkim zainteresowaniem szóstoklasiści słuchali też o organizacji i roli dworu królewskiego, a także o ceremoniale koronacyjnym. Zajęcia odbywały się komnatach Zamku Królewskiego. Była to wspaniała lekcja historii, gdy można było „dotknąć” słowem i wyobraźnią odległych czasów.