Zakończenie obchodów Roku Henryka Sienkiewicza

W minionym roku obchodziliśmy 100. rocznicę śmierci powieściopisarza i noblisty Henryka Sienkiewicza, dlatego rok ten ogłoszony został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się konkursy i lekcje przybliżające postać i dzieła tego pisarza. Uczniowie wzięli udział m.in. w konkursie ortograficznym „O pióro H. Sienkiewicza” czy w konkursie plastycznym inspirowanym lekturą „W pustyni i w puszczy”.

Podsumowaniem szkolnych obchodów stała się wystawa przybliżająca najbardziej znane utwory Henryka Sienkiewicza. Uczniowie klas IV – VI przygotowali krótkie opisy oraz ilustracje. Z tych prac powstała wielka księga prezentująca twórczość pisarza.