Klasa II e w Muzeum Etnograficznym

W piątek 27 stycznia uczniowie klasy  II e wybrali się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia edukacyjne „Na targu – gra ekonomiczna”.

Podczas zajęć dzieci szukały odpowiedzi na pytania o to, czy można coś kupić, nie używając pieniędzy,  bez jakich przedmiotów nie wyobrażali sobie życia dawni mieszkańcy okolic Krakowa oraz jakie zawody wykonywali. Dowiedzieli się, czym różni się dzisiejsza galeria handlowa od targu .

Na koniec  warsztatów  uczniowie   wcielili się w mieszkańców dawnego Krakowa i na zorganizowanym targu  mogli wymieniać się wyprodukowanymi przez siebie  towarami.