Wszystkie kolory świata

W listopadzie 2016 roku nasza Szkoła włączyła się  w projekt UNICEF „Wszystkie kolory świata”, który miał na celu wsparcie zakupu szczepionek dla dzieci z Angoli.

Projekt polegał na uszyciu charytatywnej laleczki UNICEF. Uczniowie przystąpili do działania, angażując swoich bliskich w uszycie własnej, niepowtarzalnej lalki z wybranego przez nich kontynentu, nadając jej charakterystyczne imię. Na przełomie grudnia i stycznia wychowawcy klas przybliżyli uczniom problem dzieci z Angoli.

Powstały 52 piękne lalki. Chcąc bardziej zaangażować się w pomoc, zwróciliśmy się z prośbą            do rodziców dzieci naszej Szkoły o wydanie kalendarza i pamiątkowych kartek.

W styczniu zorganizowaliśmy w szkole wystawę lalek oraz koncert „Wszystkie kolory świata”, podsumowujący projekt. Uczestnicy spotkania obejrzeli  program  artystyczny. Zapowiedzią  niezwykłego wydarzenia było pojawienie się dzieci z klasy Ia i IIa, które, niosąc nazwę kontynentu oraz namalowaną mapę, przeszły na scenę w strojach różnych narodów. Opowiedzieliśmy też                    o trudnej sytuacji dzieci w Angoli oraz celu akcji. Obejrzeliśmy pokaz tańca uczniów z klasy IVa,            a chór szkolny wykonał kilka piosenek. W śpiew włączyli się także nauczyciele oraz obecni na koncercie rodzice, wykonując piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

Po koncercie  każda laleczka, wystawiona w specjalnym pudełku, znalazła swojego opiekuna. Rodzice także zakupili kalendarze i kartki, wspierając ten szczytny cel dobrowolnymi datkami.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, pomoc i wsparcie finansowe na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W związku z tym, że istnieje duże zainteresowanie akcją i nadal są chętni do zakupienia pamiątkowych kartek, w środę podamy informację o wysokości zebranej kwoty , która zostanie przesłana na konto UNICEF.