Wydarzenia

Ewa Chotomska „Pamiętnik Felka Parerasa”

Głównym bohaterem jest uroczy i miły Feliks Pareras – wielorasowy pies. Felek ma przezwisko – Felek Pantofelek. W książce Feliks opowiada swoje przygody w formie pamiętnika.
Felicjan opisuje swoje najciekawsze chwile z życia, na przykład jak czasami wybiera się na spacery po mieście bez swojej pani. Felek bardzo kocha swoją panią (nazywa ją „Moją”), jej mamę („mamę Mojej”), a także tatę pani – pana Piotra. Wszyscy o niego bardzo dbają, wychodzą z nim na spacery i smacznie karmią. Feluś podróżuje ze swoimi właścicielkami po całej Polsce i przeżywa różne przygody. Z najciekawszych przygód jakie przeżył Felek to występ w filmie. Pies występuje w programie telewizyjnym dla dzieci. W czasie nagrywania Feluś rzucił się w pościg za kotem. Dzięki temu dostał drugą rolę. Przez wszystkich domowników jest traktowany jak członek rodziny.
Książka uczy, że o zwierzęta należy bardzo dbać, tak jak o innych członków rodziny. Książkę czyta się szybko. Ma dużo zaskakujących i wesołych momentów. Co jeszcze spotkało Felicjana w jego życiu, gdzie bywał, co widział ? Przeczytacie w książce !

Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content