Wydarzenia

W skład Zespołu Szkół Mechanicznych nr 4 wchodzą szkoły dla młodzieży:
  •  Technikum Mechaniczne nr 30
  •  Branżowa Szkoła I Stopnia nr 18 dla młodocianych pracowników
​oraz dla dorosłych:
  •  Liceum dla Dorosłych nr 7
    Szkoła Policealna dla Dorosłych nr 21
  • kursy kwalifikacyjne

    Zespół Szkół Mechanicznych nr 4  to połączenie tradycji i nowoczesności.

Nasz Zespół, kształcący od ponad 50 lat specjalistów z różnych branż, mieści się w budynku, który służy potrzebom edukacji już od niemal wieku. Cały czas monitorujemy rynek pracy i dlatego oprócz tradycyjnych zawodów jak mechanik czy technik pojazdów samochodowych mamy w swojej ofercie również zawody z branży lotniczej:  technik mechanik lotniczytechnik awioniktechnik lotniczych służb operacyjnych oraz technik eksploatacji portów i terminali.
Planujemy otwarcie nowych kierunków kształcenia takich, jak:  technik mechanik (ślusarz),  technik spawalnictwa oraz  technik rachunkowości.
Aż  dziewięć z jedenastu kierunków proponowanych przez naszą placówkę znajduje się na ministerialnej liście zawodów, które mają strategiczne znaczenie dla Polski lub województwa małopolskiego.
Wielką atrakcją są praktyki zagraniczne odbywane w Niemczech (mechanik samochodowy) i Hiszpanii (technik mechanik lotniczy i technik awionik).
Nasi absolwenci nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia, gdyż szkolenie praktyczne odbywa się we współpracy z pracodawcami. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły często zwracają uwagę na szczególną atmosferę panującą w szkole. Nauczyciele są mili, życzliwi, ale również kompetentni i wymagający. W skład naszej kadry wchodzi pięciu nauczycieli z tytułem  doktora.
Copyright © 2015 Szkoła Podstawowa nr 64 w Krakowie Im. Tadeusza Kościuszki. Wszelkie prawa zastrzeżone. Frontier Theme
Skip to content